Ofertę współpracy przy projektach badawczych kierujemy do uczelni, instytutów PAN oraz instytutów badawczych jako potencjalnych członków konsorcjów, a także do zakładów przemysłowych, w których funkcjonują wydziały obróbki powierzchni metali.

Obszar tematyczny naszego udziału w projektach dotyczy korozji i technologii antykorozyjnych.

Doświadczenie zdobywaliśmy w trakcie realizacji projektu EU Centrum Kompetencji w zakresie zintegrowanych systemów technicznych i jakościowych w ochronie przed korozją (CORPROT) oraz innych prac badawczych wykonywanych zarówno dla koncernów krajowych i zagranicznych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw, m.in. Chemetall GmbH, Airbus, Budimex, Energy5. Naszym dodatkowym atutem są wypracowane przez lata relacje z ośrodkami badawczymi Europy Wschodniej.

W przypadku zakładów przemysłowych proponujemy współpracę przy przygotowaniu i realizacji projektów badawczych, sfinalizowanych wdrożeniem, a także kontynuację prac
w kierunku rozwoju technologicznego partnera przemysłowego. Wspólny wysiłek przyniesie korzyści:
‒ przedsiębiorstwom krajowym w budowaniu swojej pozycji na rynku europejskim,
‒ przedsiębiorstwom zagranicznym w szybszym dostosowaniu technologii do potrzeb przemysłu i detalicznego odbiorcy krajowego.